2. septembra 2019

Novým výkonným riaditeľom Slovenského plynárenského a naftového zväzu (SPNZ) sa od septembra stal Richard Kvasňovský, ktorý vo funkcií nahradil Jána Klepáča.

„Pán Klepáč vo funkcií výkonného riaditeľa pôsobil od roku 2007 a počas tohto obdobia zanechal veľkú stopu v slovenskom i medzinárodnom plynárenstve, za čo sa mu chcem úprimne poďakovať. Stal sa azda najvýraznejšou osobnosťou slovenského plynárenstva v zahraničí a jeho činnosť vysoko oceňovali aj na pôde Medzinárodnej plynárenskej únie. Na Slovensku nás čaká boj o miesto plynu v budúcom energetickom mixe, ktorý bude reflektovať snahu o uhlíkovú neutralitu. Skúsenosti a vedomosti Jána Klepáča  v ňom chceme naďalej využívať ako poradcu Prezídia SPNZ,“ povedal prezident SPNZ Tomáš Malatinský. 

Nový výkonný riaditeľ SPNZ Richard Kvasňovský väčšinu profesionálnej kariéry spojil s verejnoprávnymi médiami.  V rokoch 1998-2007 pracoval v Slovenskom rozhlase, kde vystriedal redakciu medzinárodného života a domácu redakciu, kde bol redaktor i moderátor spravodajských a diskusných relácií. Od roku 2009 pôsobil v tlačovej agentúre TASR ako vedúci domácej redakcie a člen Správnej rady TASR. Za svoju prácu získal viacero novinárskych ocenení.

 

                                                                                                                                                                    Foto: Leopold Böttcher, SPP